В Одесі, у приміщенні 59-го Будинку офіцерів, відбулась VI Міжнародна науково-практична конференція за тематикою «Особливості лікування поєднаної травми в особливий період», в якій взяли участь провідні вітчизняні військові та цивільні ортопеди-травматологи та хірурги, а також їхні іноземні колеги.
На початку заходу за дорученням командувача військ оперативного командування «Південь» до присутніх звернувся його заступник генерал-майор Броніслав Жуковський, який подякував учасникам конференції за їхню самовіддану працю та заохотив почесними відзнаками медиків, які надавали допомогу пораненим воїнам в зоні проведення антитерористичної операції.
Згодом до слів привітання на адресу учасників конференції приєдналися головний хірург Міноборони України полковник медичної служби Ігор Хоменко, представники Одеського Національного медичного університету та місцевої влади, а також військові медики ВМКЦ Західного регіону України, які в знак вдячності за багаторічну службу й вагомий внесок у справу розвитку військової медицини вручили цінний подарунок нещодавно звільненому в запас з лав ЗС України професору, доктору медичних наук Михайлу Каштальяну.
Конференція за своїм змістом охоплювала широке коло питань, пов’язаних із сучасним станом та розвитком військової хірургії. Зокрема, за допомогою наочних презентацій, відеороликів та інших наукових матеріалів, розроблених учасниками конференції, впродовж двох днів близько 200 вітчизняних провідних хірургів, ортопедів-травматологів та їхніх іноземних колег в режимі пленарного і секційних засідань розглянули організаційні особливості надання хірургічної допомоги пораненим з поєднаними вогнепальними пораненнями під час ведення бойових дій, обговорили актуальні питання, пов’язані з остеосинтезом та ендопротезуванням, хірургією органів грудної і черевної порожнини. А також вони торкнулись багатьох інших концептуально важливих аспектів щодо застосування сучасних підходів до лікування бойової хірургічної травми.
Своєю чергою, підбиваючи підсумки заходу, головний хірург Міноборони України полковник медичної служби Ігор Хоменко високо оцінив рівень конференції та подякував за її організацію керівництву Одеського Національного медичного університету, ВМКЦ Південного регіону та Українській асоціації ортопедів-травматологів і хірургів.
— Подібного масштабу конференції, як правило, проводяться один раз в два роки, а порядок денний визначають вимоги сьогодення. Звісно, що декілька років тому, коли ми збирались в такому форматі, ніхто навіть уявіть собі не міг, що на нашу українську землю прийде війна. Але трапилось лихо, і внаслідок проведення АТО на Донбасі наші військові лікарі набули великого досвіду щодо лікування поєднаної травми, яким можуть ділитися як зі своїми вітчизняними цивільними колегами, так і з лікарями інших країн Європи та світу. У нас є багато наукових напрацювань та програм, які успішно реалізуються на практиці. Приміром, для надання медичної допомоги постраждалим в зоні ведення бойових дій на вітчизняному рівні налагоджено виробництво апаратів зовнішньої фіксації, турнікетів, гелевих пов’язок, а термін евакуації воїна з моменту отримання поранення до надання кваліфікованої хірургічної допомоги нині складає не більш, ніж півтори години, — наголосив полковник медслужби Ігор Хоменко.
На глибоке переконання головного хірурга Міністерства оборони України, проведення такого формату заходів за участю великої кількості провідних спеціалістів в галузі медицини дає можливість ретельно проаналізувати як досягнення, так і недоліки в напрямі лікування поєднаної травми, обмінятися власним досвідом, а також сформувати єдині погляди й стратегію на подальше впровадження інноваційних технологій із використанням передових новітніх методів проведення високотехнологічних операцій.